Informacje

1. Tytuł brzmi Dziesiątki Uśmiechów. Napis w belce jest w cudzysłowie, choć nie jest cytat nikogo znanego. Jest to zdanie z któregoś z naszych rozdziałów.

2. Autorki: Lai & Mazz. Piszemy rozdziały naprzemiennie, dlatego też przed każdym z nich napisana jest perspektywa. Perspektywa jest albo Leokadii albo Mai.

3. Gatunek: Hmm. Obyczajowe z elementami fantastyki. Początkowo opowiada o życiu dwóch studentek, mieszkających w dwóch różnych miastach, które mają więcej wspólnego, niż kiedykolwiek mogłyby przypuszczać. Fachowo coś podchodzące pod urban fanasy, jeśli ktoś wie, o co chodzi.

4. Czas akcji wspomniany jest przed każdym rozdziałem. Całość dzieje się między początkiem marca a początkiem maja 2012 roku. Z racji tego, że jest to 2012 rok, infrastruktura miast też jest z tego roku. (Cóż to były za czasy, gdy w Poznaniu budynek dworca PKP był tylko budynkiem dworca a nie galerią handlową...)

5. Miejsce akcji. Poznań w równym stopniu co Gdańsk, a później także Wrocław, Kraków i Warszawa. No i zapomniałabym o najważniejszym! Malbork! Jesteśmy międzymiastowi. A raczej nasi bohaterowie są.


Luśka prowadzi całkiem zwyczajne życie. Studiuje medycynę, mieszka w wielkim mieście, ma przystojnego chłopaka i wszystko, czego mogłaby chcieć. Teoretycznie. Z niewiadomych sobie przyczyn czegoś jej brakuje. Czegoś, czego nie umie zdefiniować, a ona sama nigdy nie powiedziałaby o sobie, że jest szczęśliwa. Zdefiniuj szczęście.
Mówi się, że gdy człowiek ma wszystko, wtedy czuje się najbardziej samotny.

Miśka nigdy nie miała wszystkiego. Choć jej życie można nazwać zwyczajnym, nigdy nie było ono standardowe. Jej matka zmarła po porodzie. Ojca widziała ostatnio kilka lat temu i słuch po nim zaginął. Wychowuje ją ciotka, która ledwo wiąże koniec z końcem. Miśka chciałaby mieć znacznie więcej, ale trudno jest mieć więcej, jeśli się dobrze nie wie, czego chce.
Bo czego może chcieć od życia prawie dwudziestolatka, która nigdy nie miała prawdziwej rodziny i dość pieniędzy?

Luśkę i Miśkę różni wszystko. Nawet nie wiedzą o swoim istnieniu.
Łączy je kolor włosów i pewna sprawa, o której dopiero się dowiedzą, a która zmieni ich całe dotychczasowe życie. I nie tylko ich, a także wielu innych osób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy